gru 01 2015

Co potrzeba mieć gdy spodziewmay się dziecka...


Komentarze: 0

Do pielęgnacji naszego maleństwa potrzebujemy kilku akcesoriów. Poniższa lista z pewnością pomoże mamom skompletować to, co niezbędne dla naszego niemowlęcia. Oto co musimy mieć, gdy noworodek pojawia się w domu.

1.Pieluszki tetrowe - pieluszki tetrowe przydają się w różnych sytuacjach. Zdarza się, że maluchy ulewają. Warto wtedy mieć na ramieniu zarzuconą pieluszkę tetrową by szybko zareagować. Pieluszką wycieramy dziecku buzię, a jednocześnie chronimy ubranie. Tetrowe pieluszki zabieramy na każdą wizytę w przychodni, szpitalu. Lekarz pediatra poprosi nas o położenie tetry na wagę, na stolik do badania dziecka. Tetrę zabieramy też ze sobą, gdy wybieramy się w gości. Zawsze łatwiej na rozłożonej pieluszce tetrowej przebrać maluszka, zmienić pieluszkę. Mamy dzieci dużo ulewających będą musiały zaopatrzyć się w większą ilość tetry tzn. około 40 sztuk.

2.Pieluszki flanelowe - gładsze, grubsze, lepszej jakości niż tetra. Pieluszek flanelowych możemy używać zamiast tetry. Możemy też wyłożyć nią chłodny ceratkowy przewijak, lub zastąpić noworodkowi poduszkę, a także wyściełać rożek. Flanela jest droższa niż tetra. Dostępna biała, jak również w kolorowe wzory.

3.Wanienka
- sklepy oferują nam różne rozmiary wanienek, począwszy od takich, które zmieszczą się w przestrzennej willi, a skończywszy na mniejszych przeznaczonych do małych mieszkań w blokach. Wanienki mają prostą konstrukcję, różnią się od siebie jedynie obecnością specjalnych wgłębień na mydło czy myjkę. Im większą wanienkę kupimy, tym dłużej będzie nam służyć.

4.Ręcznik z kapturkiem 2x
- miękki ręcznik z kapturkiem. Kapturkiem zakrywamy mokrą główkę niemowlęcia, przydaje się do wytarcia mokrych włosków/główki. Najlepiej dwie sztuki na zmianę.

5.Myjka lub gąbka do mycia
- nie jest to konieczny zakup. Niektóre mamy w ogóle nie używają myjek. Myjka to dodatkowe ułatwienie dla rodzica, mydło łatwiej się pieni na zmoczonej gąbce.

6.Nożyczki do paznokci/cążki
-
jeśli nożyczki, to jedynie te z zaokrąglonymi końcami. Cążki tylko te przeznaczone dla niemowląt. Trudno powiedzieć, które narzędzie jest lepsze. To rodzice sami muszą sprawdzić, który sposób obcinania paznokci im odpowiada.

6.Szczotka do włosów -
miękka szczoteczka z włosia dla szczęściarzy urodzonych z włosami. Włosie nie drażni skóry głowy, a dziecko odczuwa czesanie jako delikatny masaż.

7.Gruszka do nosa -
używana do usuwania uporczywych zaległości w nosie, udrażnia nozdrza. Dość inwazyjny sposób czyszczenia nosa. Ma tyle samo przeciwników, co zwolenników. 33.Patyczki do uszu i pępka - specjalne okrągłe patyczki do czyszczenia uszu. Przydają się też w pielęgnacji kikuta pępowiny. Możemy zamoczyć je w spirytusie i dokładnie wyczyścić pierścień pępka.

8.Flawatki kosmetyczne do czyszczenia buzi, oczu -
miękkie bawełniane płatki do czyszczenia buzi czy oczu.

9.Akcesoria do pielęgnacji pępka -
spirytus, waciki, patyczki, lub gencjana. Szczegółowy opis zagadnienia w innym dziale.

10.W przypadku karmienia sztucznego -butelki i smoczki -
np. 4 sztuki. Smoczki do wyboru- lateksowe i silikonowe. Butelki o różnej pojemności i kształcie: Avent., Chicco, Nuk.

11.Sterylizator -
znacznie ułatwia życia w przypadku karmienia sztucznego. To oszczędność wody i prądu. Dla przykładu: sterylizator parowy firmy Avent potrzebuje 80 ml wody na sterylizacje w ciągu 9 minut. Do wyboru także sterylizatory do kuchenek mikrofalowych. Dostępne marki: miedzy innymi , Nuk, BabyOno, Avent.

12.Smoczek uspokajacz
- lateksowy lub silikonowy, np. NUK, Avent. Smoczek nie jest niezbędną częścią wyprawki.

13.Termometr pokojowy
- do mierzenia temperatury w pokoju maluszka, w łazience przed kąpielą.

14.Termometr do mierzenia temperatury ciała -
zwykły rtęciowy- jako najtańsza wersja, a także elektroniczny wskazujący temperaturę po sekundzie. Rodzice mają też możliwość paska termicznego na czoło pokazującego orientacyjną temperaturę.

15.Przewijak -
musi pasować na szerokość łóżeczka. W sprzedaży różnokolorowe przewijaki, które i tak przykrywa się pieluchą lub recznikiem, żeby uniknąć kontaktu dziecka z zimną ceratą, jaką pokryte są przewijaki.

link

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz